top of page
חיפוש

יפהפה, בחולצה כחולה, יחף, מרוסק תרתי משמע מבפנים, שלם מבחוץ

המאהב שהכי ביקש לגעת ולאהוב Laisse Moi T'aimer מת כואב עצוב ובודד


מייק בראנט, איור דיגטלי שלי
מייק בראנט, איור דיגטלי שלי

את מייק בראנט מצאו על המדרכה ברחוב ארלנז'ה מס 6 ברובע ה-16 בפריז, בבוקר יום ששי דיי קריר באפריל 1975. הוא שכב על גבו, עם הפנים היפות שלו לשמיים, בחולצה כחולה, יחף, מרוסק תרתי משמע מבפנים, שלם ומושלם מבחוץ.

יש עדות של שכנה בבית ממול שסיפרה כי שמעה צרחה מקפיאת דם "לא" ואז שמעה חבטת גופה על המרצפות מטה. ההנחה היא שמייק התאבד, כי חצי שנה לפני כן קפץ ממרפסת מלון בג'נבה. אולם לאחר כ3 שנים ממותו, התעוררה סברה שקשורה לאמרגן שלו, ויינטראוב, שהיה חשוד בהעלמת כספים והעלמת חפצי נוי מדירתו של מייק. אישיותו השנויה במחלוקת של האמרגן של בראנט, סימון ויינטרוב עוררה שאלות, אבל היה למייק נוח איתו, כי הוא דיבר עברית. מיכל טל שהיתה בת זוגו מספרת שהלכה איתו לבנק, ומייק צעק "איפה הכספים שלי"?

היחסים ביניהם התערערו והגיעו לשפל לקראת מותו של בראנט, שלוש שנים לאחרו מותו של ברנט, ויינטראוב הסוכן נמצא ירוי ברכבו.

בן 28 היה במותו הזמר יפה התואר

שנולד כמשה ברנד גדל בחיפה ועד גיל 5 כלל לא דיבר, הוא נולד להורים קשיי יום שנמלטו מהשואה, והתחיל בגיל 17 לשיר בלהקה קטנה שהקים אחיו.

באחת מהופעותיו של הנער במועדון בתל אביב גילה אותו בעלים של "הילטון טהרן " החתים אותו על חוזה ומשם..הקריירה התפרצה. בטהרן, כן ..טהרן, שמעה אותו סילבי ורטאן התפעלה מקולו ויופיו, ולא הרפתה. הוא נענה להפצרותיה הגיע לפריז ואחת ההופעות הראשונות שלו היתה עם ג'וני הולידיי. מייק לא ידע מילה בצרפתית ושר את השירים, בשלב ראשון לפחות, כשמשכתבים לו את השיר בעברית. הוא חווה 5 שנים של הצלחה מסחררת הופעותיו בצרפת ובמערב אירופה הפכו למחזות המוניים של הערצה, כאשר אלפי נערות צועקות ומתעלפות.

הוא חווה מעבר מטורף מאנונימיות מוחלטת בית שקט וסביבה דוממת לאליל זמר היסטרי.

בחורף 1970 הגיע לסיבוב הופעות בישראל. בהיכל הספורט יד אליהו, ובה ביצע בעברית את "ערב טוב", שנכתב במשותף עם נחום היימן. ליוותה אותו הזמרת יפה ירקוני. בזמן מלחמת יום הכיפורים שוב הגיע בראנט לישראל כדי להופיע בהתנדבות בפני חיילי צהל. הוא מספר בראיון בעברית שהתרגש ממחיאות הכפיים של החיילים במוצבים יותר מאשר באולימפיה בפריז.

מוקף אהוב נערץ אהוד ... אך בודד מאד בחייו הפרטיים.

היו לו רומנים מפורסמים עם מיריי מאתייה שהיתה כוכבת על אירופאית, מיכל טל שלנו ודלידה הגדולה , הזמר השרמנטי ויפה התואר חווה בעיקר אהבות נכזבות אחת אחר השנייה, בדידות גדולה ושיריו כואבים אהבה. ב־נובמבר 1974, בעת ששהה במלון בז'נבה, קפץ בראנט מחדר בקומה החמישית, ונפילתו נבלמה בהתנגשותו במרפסת בקומה השלישית. בראנט שבר את רגלו ובילה כשישה שבועות בבית החולים. בראיון עמו התחרט על ניסיון ההתאבדות ואמר שהיה זה רגע של טירוף שהוא מקווה שלא יחזור. לאחר שהשתחרר מבית החולים הקליט את הלהיט שלו שאני הכי אוהבת, השיר הכי כואב ועצוב על אהבה "Dis-Lui" (אמור לה).

השיר האחרון שהקליט בין ההתאבדות הראשונה שלא צלחה לשניה שבה מצא את מותו "אמור לה-dis lui", הוא לא הספיק להופיע עם השיר, נשארו רק המילים הנואשות


"תגידו לה

עשות זאת למעני

גם אם זה שקר תגידו לה

שהימים בלעדיה כבר לא עצובים

אל תשכחו, תגידו לה"בית קפה פריזאי, ציור: עליזה גוטמן
בית קפה פריזאי, ציור: עליזה גוטמן

את בית הקפה הפריזאי הזה ציירתי כשישבתי בבית קפה בפריז, ברובע ה16, קרוב מאד לבית שבו מייק קפץ למותו.

בדמיוני זה היה הקפה השכונתי שלו.


הציור נמכר ביום שהוא פורסם
אם הגעתם עד לכאן ואהבתם, סמנו לי לייק/לב אדום לשמח אותי

אשמח שתירשמו לניוזלטר שלי. כך תוכלו לקבל ממני קישור למייל, בכל פעם כשמתפרסם בלוג
מוזמנים להציץ באתר שלי layzagallery.com

לעקוב אחריי באינסטגרם layzagallery1

ולבקר בחנות ה ETSY העולמית שלי etsy.me/2uqY7C1


פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page