top of page
חיפוש

איפה מוסתרת החליפה הוורודה שלבשה ג'קי כשג'ון נרצח?

עודכן: לפני 3 ימים

היום לפני ב19.5 בשנת 1994 נפטרה ג'קלין קנדי-אונאסיס.

היא הייתה רעייתו של ג'ון קנדי שהיה נשיא ארה"ב משנת 1961 ועד 1963, השנה שבה נרצח.

ז'קלין קנדי הייתה בת למשפחה ניו יורקית מהמעמד הגבוה, את ג'ון היא הכירה במסיבה, כשזכתה בתחרות כתיבה מטעם ווג. היא היתה אשת הנשיא הצעירה בהיסטוריה, מנישואים אלו נולדו להם 4 ילדים, כשהיום נותרה רק קרוליין בובייה קנדי.

לראשונה בבית הלבן בנו למשפחה הצעירה חדר משחקים עם בריכת שחיה ופעוטון, ולראשונה קיבל הבית הלבן צביון אישי ומאד משפחתי עם חותם אומנותי ותרבותי.

הזוג הנשיאותי שידר סוג של עוצמה וזוהר, כשרוב באי הבית הלבן היו משוררים סופרים שחקנים ספורטאים וכוכבי קולנוע, מרגע כניסתם לבית הלבן, מה שהיה פעם מעוז של שיממון לסטייל, הפך למוקד עלייה לרגל לאנשי תרבות מהמעלה הראשונה, ואורחים ידועי שם ממש ייחלו להיות מוזמנים למסיבות הרבות שנערכו שם.

ג'קי הכניסה סטייל וקלאס לתוך הבית והפכה למושא הערצה של רבים.איור דיגיטלי קנדי אונאסיס
איור דיגיטלי שלי, קנדי אונאסיס


כשמתחת לחזות הנוצצת הזו התנהלו נישואים עצובים ובוגדניים

ב 22 לנובמבר 1963, כאשר ליוותה ג'קלין קנדי את בעלה במהלך מסע למדינות הדרום נרצח ביריות ג`ון קנדי.

ג'קלין לבשה ביום הרצח חליפה וורודה מצמר בוקלה של קוקו שאנל. חליפה עם שני כיסים וכפתורים מוזהבים. היא התעקשה לא להוריד את החליפה עד שתגיע הביתה, ולהמשיך ללבוש אותה, למרות כתמי הדם, כשעמדה לצידו של סגן הנשיא ג'ונסון כשהושבע לנשיאות במטוס שנשא את גופת הנשיא מדאלאס לוושינגטון הבירה.

החליפה הורודה המוכתמת היתה לסמל, העולם הפגין אמפטיה לאלמנה עם הפנים העצובות שלא הסכימה להוריד את החליפה המוכתמת בדמו של בעלה.

החליפה, שמעולם לא נוקתה, שמורה היום הרחק מעיני הציבור במיכל נטול חומציות ובחדר ללא חלונות בכספת של הארכיון הלאומי (NARA) בוושינגטון הבירה


איור דיגיטלי קנדי אונאסיס
איור דיגיטלי ג'קלין קנדי אונאסיס

לאחר הירצחו, התרחקה ז'קלין מעיני הציבור וכ 5 שנים לאחר מותו נישאה לאיל הספנות היווני אריסטוטס אונאסיס

הנישואים לאונאסיס (שעזב למען ג'קלין קנדי-אונאסיס את זמרת האופרה מרייה קאלאס )לא עלו יפה, והזוג חי בנפרד במשך רוב הזמן. בשנת 1975 הלך אונאסיס לעולמו, והשאיר לקנדי-אונאסיס ירושה נכבדה


אמריקה סירבה לסלוח לה על נישואיה לאיל הספנות היווני אריסטוטל אונאסיס. הם ידעו עמוק בליבם, שהיא אישה צעירה עדיין, שיש לה צרכים ורצונות משלה, שאיש לא הכין אותה לכך שקליע מרובה צלפים יפלח את חייה ללא הכנה מוקדמת. אלא שאומות אינן סולחות בקלות כשסמליהן מחליטים פתאום לתבוע חיים משל עצמם. הם רצו אותה עומדת לנצח קפואה ואבלה לצד הארון, כשהינומה שחורה מכסה את פניה, ולצידה ילד בן שלוש שמצדיע לאביו המת.


קנדי-אונאסיס הייתה אייקון אופנה ומודל לחיקוי, היא זכורה כאישה האלגנטית ביותר בבית הלבן.

אונאסיס חיבבה בתי אופנת על צרפתים כמו דיור, שאנל, ז'יבנשי ועמנואל אונגרו

יש מראות מסוימים שקופצים לראש באופן אוטומטי כשחושבים על קנדי, המשקפיים הגדולים השחורים, השמלה השחורה הקטנה הצמודה, הפנינים, חליפת שאנל ורודה וחליפות חצאית תואמות, כפפות אופרה לבנות ארוכות מעל המרפק, שמלות משי בצבעי פסטל רך, מראות קז'ואל שיק.

כמובן גם יהלומי טיפאני, השיער הקצר הנפוח והמטפחות. כל אלו היו למרכיביו של מה שנודע כ- 'מראה ג'קי' שסחף אומה שלמה.אאוטפיטים שמאפיינים את קנדי אונאסיס
אאוטפיטים שמאפיינים את ג'קלין קנדי


ז`קלין היתה המקבילה האמריקנית למלכה, קנדי מעולם לא הייתה רק "האישה של". היא הייתה דמות נשית מורכבת, דרמטית, צבעונית אלגנטית וייחודית. וכך, גם שנים רבות לאחר מותה, בדיוק כפי שהייתה בחייה, היא ממשיכה להוות מקור השראה ושיק לנשים ששואפות להשאיר חותמת בדפי ההיסטוריה.אם הגעתם עד לכאן ואהבתם, סמנו לי בתחתית הבלוג לייק/ לב אדום שאדע


אפשר ורצוי, גם להגיב בתחתית העמוד ולשמח אותי בתגובה.


מוזמנים להציץ ולהתרשם ממהציורים שלי layzagallery.com


לעקוב אחריי באינסטגרם layzagallery1


ולבקר בחנות ה ETSY העולמית שלי etsy.me/2uqY7C1


133 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page